processing...

17th Mózg Festiwal

Młyny Rothera w Bydgoszczy

Elżbieta Jabłońska studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1996 pracuje Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w Katedrze Rysunku, gdzie prowadzi zajęcia z rysunku intermedialnego. Brała udział w wielu wy(...)

Fesrtiwal Multi.Art

Kalisz

Bezpośrednie spotkanie wydaje się być jedną z najbardziej interesujących i aktualnie pożądanych form kontaktu. Istnieje wiele rodzajów spotkania, a jednym z nich jest to, które odbywa się na gruncie sztuki, często w przestrzeni publicznej. (...)

Oko nigdy nie śpi

Pałac Ostromecko

„Oko nigdy nie śpi“ to interdyscyplinarny projekt, który przybliża twórczość powstającą poza głównym nurtem: efemeryczną, transgresywną, nieoczywistą, która torując własne ścieżki wymyka się jakiejkolwiek definicji. Konwencja projektu naw(...)

...daj nam dzisiaj

Galeria Arsenał w Białymstoku

Projekt ma na celu zachęcenie publiczności do pogłębionej refleksji na temat roli pożywienia we współczesnym świecie oraz wpływu sposobów produkcji, przygotowania i konsumpcji żywności na otaczającą nas rzeczywistość społeczno-kulturową i ś(...)

Herbarium novum. Efflorescentiae

BWA (Bydgoszcz)

Człowiek od zawsze pozostaje w głębokim związku ze światem roślin. Powszechna fitofilia prawdopodobnie wprost wynika z głęboko wdrukowanej w ludzką podświadomość elementarnej biologicznej zależności: rośliny jako jedyne organizmy, które w procesie(...)

TAM, GDZIE CIEBIE NIE MA

ARTYŚCI I ARTYSTKI:
Emilia Bartkowska, Zdzisław Beksiński, CentrumCentrum (Łukasz Jastrubczak i Małgorzata Mazur), Maciej Cholewa, Andrzej i Emilia Dłużniewscy, Karolina Freino, Elżbieta Jabłońska, Rafał Jakubowicz, Jarosław Kozłowski, Honorata(...)

Brzuchomówca i milczące obrazy

Galeria Labirynt (Lublin)

Artyści i artystki: Magdalena Franczak, Elżbieta Jabłońska, Patryk Lichota i Yuliia Andriichuk, Kacper Mutke i Michał Urbański (Tajny_ projekt), Alicja Panasiewicz i Adam Panasiewicz (grupa naN), Maciej Połynko, Krzysztof Topolski

Kuratorka:(...)

STANY SKUPIENIA

Muzeum Współczesne (Wrocław)

Artystki:
Natalia LL oraz
Marina Abramović, Anna Baumgart,
Agata Bogacka, Geta Brătescu,
Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová,
Cipedrapskuad (Maria Toboła,
Dominika Olszowy, Fryderyk Lisek),
Alexandra Croitor(...)

Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść

Muzeum Etnograficzne (Toruń)

Wystawa „Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść” w sposób wieloaspektowy podejmuje zagadnienie rodzicielstwa. Prezentowany zbiór sztuki ludowej i nieprofesjonalnej ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Toruniu oraz sztuki ws(...)

100 Flag

Biuro Wystaw (Warszawa)

Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze (czynne i bierne) jako jedne z pierwszych kobiet na świecie. W dekrecie o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego z 28 listopada 1918 r. w artykule pierwszym pada słynne zdanie: „Wyborcą do Sejmu jest każd(...)

Powolność

TRAFO Trafostacja Sztuki (Szczecin)

Celem wystawy Powolność jest zakreślenie pola znaczeniowego wolności kobiety i kategoriami tempa, dźwięku, ruchu, światła, głosu, gestu i słuchu. Tytuł oparty jest na grze słów pomiędzy nazwaniem wykonywania czegoś niespiesznie a syt(...)

Art Prospect. 6th Annual International Public Art Festival

Posadsky Municipal District in St. Petersburg, Russia

Art Prospect is an annual public art festival founded in 2012 by CEC ArtsLink. The festival alters the familiar urban landscape, filling streets, courtyards, parks, and other public spaces with works of contemporary art. To date, it has featured m(...)

POKÓJ NA ŚWIECIE ZACZYNA SIĘ PRZY RODZINNYM STOLE

kurator: Jagna Domżalska
kurator programu edukacyjnego: Maciej Szymaniak
oprawa graficzna i aranżacja: Grigory Popov

Elżbieta Jabłońska, Kamil Kuskowski, Zbigniew Libera, Daniel Rycharski i Jana Shostak 

Spójrzmy na wolność (...)

Wystawa "W dzikiej kocham się Wiśle"

Gdańska Galeria Miejska 2

Artyści: Dobrawa Borkała, Agnieszka Brzeżańska, Anna Brzozowska, Jakub Gliński, Justyna Górowska, Adam Gruba, Jakub Falkowski, Olivier Guesselé-Garai, Elżbieta Jabłońska, Karolina Karwan, Paulina Kitlas-Śliwińska, Izabela Koczanowska, Tomasz Kopce(...)

Wystawa „Zapytaj Mokoszy”

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia / ul. Dehnelów / Czeladź

Mokosz jest pradawną słowiańską boginią kojarzoną z Matką Ziemią, troskliwą opiekunką zbiorów. Związana z ziemią bogini zmusza do zatrzymania się, spojrzenia w dół, przyjrzenia się korzeniom i poznania swoich przodkiń. Rok 2018 ustanowiony

SZCZUROŁAP

Muzeum Współczesne (Wrocław)

Jedna z bohaterek wystawy Szczurołap w czasie swojego performansu mówi: „Przygotowałam tę sytuację, by stworzyć teraźniejszość”. Artystka poprzez swoje działanie wykonała gest nastawiony na konfrontację z codziennością. Badając struk(...)

Wobec Rysunku n°2

Dwór Artusa (Toruń)

Wystawa jest prezentacją prac, które w szczególny sposób odnoszą się do szerokiego obszaru sztuki, w jaki wpisuje się aktualnie rysunek. Jest również próbą refleksji nad zmianami jakie zaszły w tym obszarze w ciągu ostatnich lat. (...)

Gniazdo / Wystawa

ASP Gdańsk

GNIAZDO
Baza: ja, ty, on, ona , ono, my, wy, one, oni
Nabudowa: obszar zewnętrzny – rodzina, dom, obszar wewnętrzny – ego + alter ego + id emocjonalny i intelektualny bagaż doświadczeń bezpośrednich i pośrednich które zbieramy w sobie (każd(...)

Partytura na głosy zwierzęce. Wykonanie V

Nomus (Gdańsk)

Projekt: Elżbieta Jabłońska, kompozycja: Marcin Gumiela, wykonanie: Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, dyrygentka: Agnieszka Sowa, samplowanie i przetwarzanie na żywo/postprodukcja: Wojtek Kotwicki. Prezentacj(...)

In terra

Galeria Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku, Białoruś

Uczestnicy: Bogdan Chmielewski, Krystyna Garstka-Saran, Jędrzej Gołaś, Elżbieta Jabłońska, Katarzyna Łyszkowska, Witold Pochylski, Aleksandra Sojak-Borodo, Marek Szary, Weronika Tadaj-Królikiewicz.

Na wystawie każdy artysta zaprezentuje prac(...)

Otwarte Miasto 2017

Festiwal Open City Lublin

9 edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej OTWARTE MIASTO / OPEN CITY, którego przewodnim tematem jest "Uniezwyklenie/Estrangement", odbędzie się w dniach 3-31 października 2017 r.

Come Down To Earth Choir / Partytura na głosy zwierzęce.

klub Mózg (Bydgoszcz)

Wykonanie IV. Projekt: Elżbieta Jabłońska, kompozycja: Marcin Gumiela, wykonanie: Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, dyrygentka: Agnieszka Sowa, postprodukcja: Wojtek Kotwicki. Prezentacja w ramach 13th Mó(...)

UWAGA! GRANICA

Arsenał Białystok / Labirynt Lublin

Witold Gombrowicz napisał w Testamencie: „Czymże jest Polska? Jest to kraj między Wschodem a Zachodem, gdzie Europa już poczyna się wykańczać, kraj przejściowy, gdzie Wschód i Zachód wzajemnie się osłabiają”.
Owa przejści(...)

THE BEST GALLERY NEW WORKS IN THE COLLECTION

Zachęta (Warszawa)

artists: Azorro (Oskar Dawicki, Igor Krenz, Wojtek Niedzielko, Łukasz Skąpski), Karolina Breguła, Stefan Gierowski, Elżbieta Jabłońska, Jerzy Jarnuszkiewicz, Koji Kamoji, Anna Molska, Tomasz Osiński, Katarzyna Przezwańska, Konrad Smole(...)

Podlasie SlowFest

Festiwal SlowFest / Nowe Horyzonty

Ćwiczenia z zaniechania 2, Działania realizowane w ramach Podlasie Slow Fest. Organizator: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Współpraca: Galeria Arsenał w Białymstoku. Kuratorka: Monika Szewczyk. Supraśl(...)

#dziedzictwo

Muzeum Narodowe w Krakowie

Wystawa #dziedzictwo w MNK jest głosem w toczącej się debacie na temat polskiego dziedzictwa. W przededniu stulecia odzyskania niepodległości debata ta zyskuje nową dynamikę, skłaniając do postawienia pytania o nas samych, o to, jak definiujemy na(...)

Zamknij oczy

Galeria Labirynt (Lublin)

Basia Bańda i Tomasz Relewicz, Olaf Brzeski, Monika Drożyńska i Tymon, Zuza Golińska, Elżbieta Jabłońska i Tomasz Kotwicki, Zofia Kiciński, Bartosz Kokosiński, Angelika Markul, Karolina Mełnicka, Małgorzata Niedzielko, Magdalena Starska, Iza Taras(...)

Uporczywe upodobania

Galeria Labirynt

Otwarcie: 21.04.2017 (piątek), godz. 19.00 | Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Kuratorskie oprowadzanie: 18.05 (czwartek), godz. 17.00 | 20.05 (sobota), godz. 17.00 | 4.06 (niedziela), godz. 17.00
Wystawa czynna do 4.06.2017 (wt.-n(...)

Ściana

Galeria S (Toruń)

"ŚCIANA" to wspólna realizacja dwóch artystek Elżbiety Jabłońskiej i Natalii Wiśniewskiej. Wystawa powstała w ramach projektu "Młode" promującego sztukę polskich artystek. Mała studencka galeria jest najlepszym polem do eksperymentów, stąd pomył n(...)