processing...

Nieużytki Sztuki - Dzierżawa pod uprawę

Białostockie Muzeum Wsi, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Nieużytki kultury do zagospodarowania w Białostockim Muzeum Wsi. Skansen właśnie włączył się w ogólnopolski projekt i chce wydzierżawić chętnym grządki pod uprawę. Choć użytkowanie jest bezpłatne, inicjatywa bezcenna.(...)

Gdy sąsiad jest nieznajomym

CSW Łaźnia, Gdańsk

Sztuka na dobre wpisała się przestrzeń naszych miast. Czy jest miłym sąsiadem, czy raczej mówiącym z dziwnym akcentem nieznajomym? Jaka powinna być sztuka w przestrzeni publicznej? Bawić, krytykować, budzić wątpliwości? Dzieło sztuki umiejscowione w (...)

Festiwal Artloop: Relaks i rekreacja

Państwowa Galeria Sztuki, Sopot

Kolejna realizacja Elżbiety Jabłońskiej oparta na współudziale publiczności. Tym razem autorka proponuje dwudniową akcję w nadmorskim krajobrazie, do której zaprasza chętnych z całej Polski.
Weekendowy pobyt w Sopocie będzie pretekstem do re(...)

Wymiana

Galeria Sektor, Katowice

Nie licz na nic

Galeria BWA, Zielona Góra

Elżbieta Jabłońska urodziła się w 1970 roku. W latach 1990-95 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernikaw Toruniu, w 1995 obroniła dyplom z grafiki warsztatowej i aneks z malarstwa. Od 1996 roku jest asystentką w Zakładzie (...)

Przypadkowa przyjemność

Galeria Arsenał, Białystok

"Podstawę naszego istnienia stanowi codzienność. A że fakt istnienia przeżywamy jako niezwykle ważny, więc ogarnia nas zdumienie, ilekroć uświadamiamy sobie, że upływa ono na drobiazgach. Codzienność stanowiąca tło egzystencjalne zdarzeń niezwykłych,(...)

83 kelnerów i pomocnik

Galeria Atlas Sztuki, Łódź

W ATLASIE SZTUKI, w którym konsekwentnie pokazujemy wszystko to co interesujące we współczesnej sztuce, nadszedł czas na prezentację twórczości Elżbiety Jabłońskiej. Artystki wszechstronnej, która obok działań typu performance zajmuje się malarstwem,(...)

GRY DOMOWE

Galeria Zewnętrzna AMS, 400 bilboardów

Plakat Elżbiet Jabłońskiej jest przede wszystkim ironicznym komentarzem do sytuacji i statusu kobiet w Polsce, ale jednocześnie próbuje uczynić z nich główne bohaterki współczesnego życia.

Wykorzystywana (...)

Przenoszenie przedmiotów sztuki

Galeria ON, Poznań

Mother Pole presents another aspect
of her life - shopping.
Countless amounts of bags and plastic bags which are
an inseparable characeristic of hers.
This is the reason for "Carrying Ob(...)

OBRAZKI

Galeria TOK, Tuchola