processing...

Sacrum – profanum, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE

Zamek Książąt Pomorskich

W tym roku w ramach inSPIRACJI zostanie pokazanych 27 projektów, z czego 17 to premiery, natomiast większość to projekty z 2007 roku. Na program składają się prace fotograficzne, video, instalacje prezentowane zarówno w galeriach jak i w przestrzeni (...)

Remont

Galeria Biała, Lublin, kurator: Anna Nawrot

(…) Idea wystawy odnosi się do historycznych powikłań, zawartych w samym budynku i na tej bazie – będzie próbą konstrukcji innej tożsamości w artystycznych poszukiwaniach.

Budynek, w którym ma odbyć się wystawa, powstał w połowie XVIII wie(...)

Przebudzenie

OKSiR, Świecie nad Wisłą, kurator: Karina Dzieweczyńska

Realizacje zaproponowane przez mnie w ramach projektu „Przebudzenie” poruszały trzy zasadnicze aspekty percepcji.
Istotą pierwszego z nich zatytułowanego „Przestrzeń równoległa” było odwiedzenie i obserwacja przestrzeni bardzo prywatnych. Miejs(...)

Dziennik Polki, Uppsala Konsert & Kongress

Uppsala, Szwecja

"Nie ryzykując dużym uogólnieniem można powiedzieć, że w Polsce pozycja kobiet zawsze była specjalna i w gruncie rzeczy – silna. Można mówić o specjalnej, polskiej wersji emancypacji. Zwłaszcza w trudnych momentach naszej historii kobiety odgrywały w(...)

UT – 21

Lillehammer, Norwegia

Praca zrealizowana podczas wystawy „UT-21” w Norwegii, polegała na wysłaniu tysiąca listów do przypadkowo wybranych osób z pytaniem zapożyczonym z mojej wcześniejszej pracy Czy twój umysł jest pełen dobroci? - Er dine tanker fulle av dodhet?. P(...)

Przypadkowa przyjemność

Galeria Arsenał, Białystok

"Podstawę naszego istnienia stanowi codzienność. A że fakt istnienia przeżywamy jako niezwykle ważny, więc ogarnia nas zdumienie, ilekroć uświadamiamy sobie, że upływa ono na drobiazgach. Codzienność stanowiąca tło egzystencjalne zdarzeń niezwykłych,(...)

Słodka sztuka

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk

Kobiecość stereotypowo postrzegana to romantyzm, ciepło i idealizacja wizerunku, czyli wszystko to, co powierzchowne. Jest to obraz projektowany najczęściej przez męską część społeczeństwa. Przyglądając się praktyce artystycznej kobiet szczególnie w (...)

Kuchnie zmysłów

Muzeum Sztuki, Łódź

Wystawa Kuchnie zmysłów jest przede wszystkim opowieścią o smaku rozpatrywanym zarówno w kategoriach elementarnych jak również rozumianym jako „gust, poczucie piękna, umiejętność oceny wartości estetycznych”. Połączy ona sztukę, rzemiosło artystyczne(...)

G K Collection 1- Wystawa z kolekcji Grażyny Kulczyk

Stary Browar, Poznań

Wystawa kolekcji podzielona została na sale podejmujące różne tematy w sztuce i społeczeństwie. Ekspozycja prowadzi przez salę aktu, salę perwersji, salę religii, salę biblioteki, salę mody, salę rzeźby cielesnej, salę sztuki przedmiotu i salę muzeal(...)

Ego Sum

Galeria BWA, Bydgoszcz

Projekt „Ego Sum" realizowany jest w oparciu o twórczość czterech artystek, pochodzących z różnych krajów Europy w tym i z Polski. Twórcy podejmują działania artystyczne w oparciu o najnowszy język wypowiedzi artystycznej - nowe media.

Sensualia

Galeria Starmach, Kraków, zespół kuratorski

SENSUALIA to projekt kuratorski zrealizowany w Galerii Starmach przez zespół ośmiu studentek Muzealniczych Podyplomowych Studiów Kuratorskich w Instytucie Historii Sztuki UJ 2007/2008 pod kierunkiem Andy Rottenberg: Anna Borejczuk, Zofia Cielątkowska(...)

Master&Monster

Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Łódź, kurator: Magdalena Ujma

W polskiej tradycji dzieci były wychowywane przez matki pod nieobecność ojców. Istniały różne rodzaje wycofania się: ojcowie wybierali nieobecność emocjonalną, emigrację wewnętrzną bądź realną, oddawali się pracy, bądź spiskowali. Dlatego też ojciec (...)

Homage to Domestic Familiarity

Anya Tish Gallery, Houston, USA

A group show of nine artists working as near as Houston and as far away as Poland and Paraguay. The common thread uniting this disparate group is their subject matter, the objects that form the familiar material environment of homes throughout the in(...)

Global Feminisms

Brooklyn Museum, Nowy Jork, USA

Z okazji otwarcia Elizabeth A. Sackler Center for Feminist Art, Brooklyn Museum prezentuje Global Feminisms, międzynarodową wystawę dedykowaną wyłącznie sztuce feministycznej powstającej od 1990 roku do dziś. Prezentacja składa się z prac około osiem(...)

83 kelnerów i pomocnik

Galeria Atlas Sztuki, Łódź

W ATLASIE SZTUKI, w którym konsekwentnie pokazujemy wszystko to co interesujące we współczesnej sztuce, nadszedł czas na prezentację twórczości Elżbiety Jabłońskiej. Artystki wszechstronnej, która obok działań typu performance zajmuje się malarstwem,(...)