processing...

Dom zredukowany, bezdomność.

Dom w sztuce współczesnej, 7 Triennale Sztuki Sacrum, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa

Wystawa jest artystyczną wypowiedzią o domu zredukowanym - do przedmiotu, do wspomnienia. Na wystawie znajdują się prace współczesnych artystów polskich różnych pokoleń: obrazy m.in. Andrzeja Wróblewskiego, Bettiny Bereś, Stanisława Sobolewskiego, Gr(...)

Sztuka Matek

Apteka Sztuki, Warszawa

Fundacja MaMa i galeria Apteka Sztuki zapraszają w czwartek 15 lipca na wernisaż wystawy Sztuka Matek.

13 artystek - Anna Bedyńska, Patrycja Dołowy, Bo Dzierwa, Agata Endo Nowicka, Anna Grzelewska, Elżbieta Jabłońska, Klara Kopcińska, K(...)

Smakołyki

Miejska Galeria Sztuki Arsenał, Poznań, kurator: Zofia Starikiewicz

Wystawa zatytułowana „Smakołyki” odbędzie się w Galerii Miejskiej „Arsenał” i w otoczeniu galerii, w przestrzeni Starego Rynku w terminie od 1 do 31 października 2010.
Ekspozycja i towarzysząca jej publikacja „Smakołyki” to projekt, konfrontują(...)

Czy twój umysł jest pełen dobroci?

Dom Pracy Twórczej, Wigry, kurator: Agnieszka Tarasiuk

Relacja między cywilizacją człowieka a ekosystemem naszej planety jest jednym z podstawowych zagadnień XXI wieku. Niezwykle ważne staje się pytanie o kulturowe źródła naszego stosunku do natury. Nawet na poziomie lokalnych konfliktów pomiędzy inwesto(...)

Outside in, inside out

Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko

OUTSIDE IN / INSIDE OUT jest kontynuacją dwóch wydarzeń: polsko-norweskiego pleneru artystycznego Natur – Kunst / Kunst – Natur z 1987 oraz przedsięwzięcia UT 21 z 2008 roku.

Nazwa sugeruje słowną grę towarzyszącą oczekiwaniu przemiany, pr(...)

Na paryskim bruku

Muzeum Narodowe w Poznaniu, oddział w Śmiełowie - aranżacja wystawy

Flower Power

Dom Pracy Twórczej, Wigry, kurator: Agnieszka Tarasiuk

Poczta kwiatowa.

Czuć wokół jesień. Inaczej wyglądają już nasze ogrody. Po letnim kwitnieniu, zbieramy nasiona naszych ulubionych odmian kwiatów. Dzielimy kłącza, przechowujemy, by wiosną następnego roku zasiać, zasadzić, pielęgnować i cie(...)

Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta

Muzeum Sztuki, Łódź, kurator: Jarosław Suchan

Przestrzenie wokół Sali Neoplastycznej zaczynają się stopniowo wypełniać realizacjami współczesnych twórców, odnajdujących w dziele Strzemińskiego momenty, z którymi wciąż warto się konfrontować. Rozwijającą się wokół Sali ekspozycję – „Kompozycję ot(...)

Spores

Kolekcja Regionalnej Zachęty Sztuki Współczesnej, OXYGEN, Szczecin, organizator: Muzeum Narodowe w Szczecinie

Na wystawie SPORES prezentowanych jest ponad 60 dzieł: rzeźb, zdjęć, filmów DVD, obrazów malarskich i instalacji, które nigdy dotychczas nie były prezentowane w takiej ilości i konfiguracji. Wiele z nich zostanie pokazanych w Szczecinie po raz pierw(...)

Hallo!

Biuro Wystaw Artystycznych, Bydgoszcz, kurator: Krzysztof Gruse

Jest to projekt, którego celem jest prezentacja twórców mieszkających w Bydgoszczy i z tym miastem związanych. Wystawa - akcja ma również zintegrować środowisko artystów bydgoskich. W projekcie udział wzięło prawie 200 osób.

Część główną (...)

Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku, Przemieszczenia

MS2, Łódź

Przemieszczenia w ramach ekspozycji kolekcji ponawiają pytanie o to, co najważniejsze w doświadczeniu, jakie sztuka XX i XXI wieku usiłowała wyrazić. Cztery obszary, w które zorganizowane zostało to doświadczenie : „ciało, trauma, proteza”, „konstruk(...)

ALTERNATIVA HOUSEWARMING / PARAPETÓWKA

Instytut Sztuki Wyspa, Gdańsk

20:00 - 22:00 Sekrety i Kłamstwa:
Podchody w Hali 90 B. Grupy z przewodnikiem,
Artyści: Angelika Fojtuch, Anna Molska, Elżbieta Jabłońska, Grzegorz Klaman, Kasia Krakowiak, Dominika Skutnik, Mariusz Waras, Ślina, Anna Witkowska.(...)

Gender Check

MUMOK Wiedeń, Austria

Gender Check was the first comprehensive exhibition featuring art from Eastern Europe since the 1960s based on the theme of gender roles. 20 years after the fall of the Berlin Wall, the curator Bojana Pejić, along with a team of experts from 24 diffe(...)

Artisterium

Tibilisi, Gruzja

The Artisterium Association is an artist run, non-governmental, non-profit organization that was established in 2008 by Iliko Zautashvili (artist, art historian), Archil Turmanidze (artist, designer) and Magda Guruli (initiator/curator). The associat(...)

Na okrągło 1989-2009

Hala Stulecia, BWA, Wrocław kurator: Aneta Szyłak

„Na okrągło” to tytuł, który nie tylko odwołuje się do formy Hali Stulecia, w której się znajdujemy oraz Okragłego Stołu i jako rzeczywistego obiektu, i wydarzenia historycznego sprzed dwudziestu lat. „Na okrągło” - kolokwialne wyrażenie w języku (...)

Powtarzam je, by doścignąć

Muzeum Sztuki, Łódź,Projekt kuratorski

Dynamiczna, żywa sytuacja to zasadniczy cel ekspozycji, którą zaproponuję – mówi o drugim projekcie towarzyszącym otwarciu ms Elżbieta Jabłońska. Artystka, która od lat tworzy dla publiczności możliwość współuczestniczenia w swoich akcjach, tym razem(...)

Uroki władzy (o władzy rozproszonej, ideologii i widzeniu)

Galeria Miejska Arsenał, Poznań, kurator: Iza Kowalczyk

Podjęcie tematu ideologii i władzy niesie zawsze ryzyko uproszczonej interpretacji rzeczywistości. Jesteśmy skłonni widzieć władzę jako jawną dominację jakiejś grupy nacisku nad podległymi jej podmiotami. Tymczasem rozproszona władza i jej struktury (...)

Pokój z kuchnią

Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń

Dokumentacja prozaicznych i bardzo oczywistych aspektów naszej codzienności to jeden z głównych wątków, wokół których rozwija się twórczość Elżbiety Jabłońskiej. Przesycone ciepłem i humorem projekty artystki realizowane są poza oczywistymi konteksta(...)

Zakamarki

BWA Galeria Sanocka, Sanok

“Zakamarki” to wystawa o szkatułkowej strukturze. To historie w historiach, obrazy w obrazach i miejsca w miejscach. Jest to wystawa o potrzebie szukania i wydobywania subtelnych kobiecych ingerencji z “niewidzialności” i “niezauważenia”. Rozproszona(...)

Mózg Festiwal

Klub Mózg, Bydgoszcz

Ciekawa i prowokująca była także w czasie festiwalu instalacja Elżbiety Jabłońskiej Wygwiżdż artystę. Przed projekcją filmu, na którym pojawia się artystka, zostają rozdane gwizdki. Publiczność zachęcono do wygwizdania artystki. Po tej kilkuminu(...)

Let us be us

Emil Filla Gallery, Usti nad Labem, Czechy

Under the bridge

Center for Contemporary Art Łaźnia, Garston, Liverpool, UK

Część projektu “For the like of us” w ramach sieci współpracy “Cities on the edge”

Agnieszka Kulazińska, Kevin Hunt, Rita Slater – kuratorzy projektu

Drogi w przestrzeniach miast zajmują miejsce szczególne – są w mieście a jednocz(...)

Nie licz na nic

Galeria BWA, Zielona Góra

Elżbieta Jabłońska urodziła się w 1970 roku. W latach 1990-95 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernikaw Toruniu, w 1995 obroniła dyplom z grafiki warsztatowej i aneks z malarstwa. Od 1996 roku jest asystentką w Zakładzie (...)