processing...

Partytury na głosy zwierzęce

Festiwal Muzyka w Willi Blumwego w Fabryce Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy

2019-06-24

Wykonanie „Partytury na głosy zwierzęce” Marcina Gumieli rozpoczęło 2. edycję Festiwalu „Muzyka w Willi Blumwego”. Koncert odbył się 20 czerwca br. w zabytkowej hali Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy - zakładzie, którego początki datują się na 1865 r. Założycielem firmy był przedsiębiorca Carl Blumwe.
Wystąpili:
Chór Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy pod kierownictwem Agnieszki Sowy,
Mateusz Szwankowski - klarnet,
Wojciech Kotwicki - eletronika
oraz kompozytor utworu Marcin Gumiela - elektronika.

Koncert z udziałem publiczności, realizowany przez Jacka Domachowskiego, był rejestrowany. Retransmisja w najbliższy poniedziałek - 24 czerwca o godz. 21:06 w audycji „Salon Klasyczny” na antenie Polskiego Radia PiK.

W ramach tegorocznej edycji „Muzyki w Willi Blumwego” odbędzie się łącznie 7 koncertów. Kolejny 4 lipca 2019 r. o godz. 19:00 w ogródku Polskiego Radia PiK przy ul. Gdańskiej 48. Wystąpi Krzysztof Iwaneczko, któremu na fortepianie akompaniować będzie Adam Lemańczyk. Będzie to część promocji płyty „Jestem”. Wstęp wolny, wymagana wcześniejsza rejestracja. Szczegóły niebawem.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Piotra Orawskiego oraz Polskie Radio PiK. Realizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Miasta Bydgoszcz i mecenacie Yamaha Music Europe.
Posłuchaj

PREZENTOWANE PRACE

Partytura na głosy zwierzęce
Partytury na głosy zwierzęce
Partytury na głosy zwierzęce
Partytury na głosy zwierzęce