• PLON

  2014-09-25
  WARSZAWA | Królikarnia

  Przez cały rok, a zwłaszcza wiosną, latem i jesienią w Królikarni podejmowaliśmy problematykę ekologiczną, związaną z funkcjonowaniem przyrody w mieście, oraz z relacją między przyrodą, sztuką a aktywizmem społecznym. Chcemy się teraz podzielić naszym plonem: doświadczeniami, przemyśleniami i przyjemnością, która płynęła z pracy nad tymi projektami.

  Spotkają się z nami między innymi:

  Agnieszka Brzeżańska - artystka wizualna, malarka, fotografka, twórczyni filmów wideo. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (1992-1995), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1995-1997, dyplom w Pracowni prof. Stefana Gierowskiego) oraz Tokijskiego Uniwersytetu Sztuki (1998-2001, stypendium rządu japońskiego). W ramach projektu platform_c organizowała letnią akademię i sympozium w Kapadocji, Turcja (2000). W ramach programów artists-in-residence gościła w Mont Escalioso, Włochy (Oreste 2000), w instytucie naukowym Collegium Helveticum w Zurychu, Szwajcaria (2004), w Kunstlerhaus Buchsenhausen, Insbruk, Austria (2005).

  http://www.krolikarnia.mnw.art.pl/aktualnosci/ratunek-dla-jablonki,7.html


  Elżbieta Jabłońska – zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią, instalacją oraz performance. Urodziła się w 1970 roku. Mieszka i pracuje w Bydgoszczy. Twórczość Elżbiety Jabłońskiej, często określana przez krytykę jako postfeministyczna, stanowi dobrotliwie ironiczny komentarz do statusu i roli kobiet w tradycyjnym społeczeństwie. Artystka wykorzystuje i przekształca w swoich pracach kulturowe stereotypy i klisze towarzyszące pojęciu kobiety i kobiecości, prowadzi z nimi inteligentną grę, pełną humoru i ciepła.

  http://www.nieuzytkisztuki.pl/warszawa


  Tomasz Kawka – miejski pszczelarz. W ramach Projektu Polska stawia w Warszawie ule. Miejskie pszczoły to pomysł na rozwijanie i promowanie miejskiego pszczelarstwa.

  http://www.krolikarnia.mnw.art.pl/aktualnosci/w-krolikarni-stanely-ule,2.html

  KOMENTARZE