• Centrum Porad #5

  2014-07-24
  WARSZAWA | Królikarnia

  Centrum Porad #5 – „Jak zrobić wspólnie zieloną przestrzeń?”
  25 lipca, o godzinie 18:30 spotykamy się w "Plażowej" pod Mostem Poniatowskiego aby porozmawiać o "zieleni miejskiej":
  Jak działać wspólnotowo? Czy hodowanie roślin jest bardziej dla samotników czy też może być inicjatywą społeczną?
  O swoich doświadczeniach opowiadać będą autorzy zielonych warszawskich projektów: kwiatuchi, Mieszadło, Miasto i Ogród, oraz Nieużytki Sztuki.

  kwiatuchi, właściciele Kwiaciarnia Grafiki
  Duet artystyczny, specjalizujący się w działaniach w przestrzeni publicznej. Kładący nacisk na współpracę, partycypację, ponowne przetwarzanie jak i działania efemeryczne.

  Mieszadło- Społeczność, która żyje zmianą w kierunku zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy wspólonotowych ogródków działkowych oraz projektu "Szkalarni sferycznej nad Wisłą".
  www.mieszadlo.pl

  Miasto i Ogród - To zielona przestrzeń upraw roślin w centrum Warszawy oraz miejsce warsztatów uczących jak żyć w zgodzie ze środowiskiem.
  www.miastoiogrod.pl

  Nieużytki Sztuki w Królikarni - Projekt Elżbiety Jabłońskiej „Nieużytki sztuki” dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i Muzeów w całym kraju. Grządki powstały też na wschodnim tarasie Królikarni. Uprawiają je między innymi znane stowarzyszenia społeczne.
  www.nieuzytkisztuki.pl/warszawa

  Koordynacja wydarzenia Rośnij WAW
  www.rosnijwaw.pl

  Od 22:00 zapraszamy na imprezę "Warszawa w kwiatach i zieleni", gdzie zagrają dla nas Horse Fashion. Pokażmy, że cała Warszawa jest w kwiatach!

  *Dress: Ukwiecone stroje!
  Galeria

  KOMENTARZE