• Koncert na grządkach

  2014-05-27 08:13:46
  WARSZAWA | Królikarnia

  25 maja o 4:29 wstało słońce. Towarzyszył temu koncert na tylnym tarasie Królikarni. W Polsce w miesiącach wiosenno-letnich przez pewien okres nie ma nocy astronomicznej (słońce nie schodzi poniżej 18 stopni pod horyzont). To świetna okazja na zapoznanie się z najciekawszymi polskimi kompozycjami eksperymentalnymi na tarasie Królikarni, w promieniach wschodzącego słońca. W ramach kontynuacji cyklu „W brzask” wykorzystamy ten czas, aby co miesiąc celebrować czas świtania w sielskiej atmosferze parku wokół Królikarni, oddając się kojącym dźwiękom muzyki i świergotu ptaków.

  W niedzielę wysłuchaliśmy:
  utworu „Atmosfery" Andrzeja Bieżana, który powstał w trakcie jego pracy w ośrodku znanym jako Studio Eksperymentalne Polskiego Radia. Kompozycja ta ukazała się w tym roku na monograficznej płycie wydanej przez Bôłt Records.
  Wykonała go grupa w składzie:

  Bolesław Błaszczyk, pianino elektryczne, wiolonczela – improwizator, kompozytor, opiekun spuścizny po Studiu, komik (Grupa MoCarta);

  Jacek Malicki, gitara elektryczna – performer i malarz, związany z polskim konceptualizmem.


  Dodatkowo wykonane zostały autorskie kompozycje Bolesława Błaszczyka i Barbary Błaszczyk, specjalnie wybrane na tę okazję:
  „Lepiej iść za mruganym o brzasku”,
  „Poranek”.

  KOMENTARZE