processing...

Substancja odżywcza

Projekt Jabłońskiej – poprzez ponawiany ruch publiczności „z” i „do” instytucji sąsiedzkiej (możliwy dzięki równoważącej się energii „substancji odżywczej” i energii publiczności) – ma szansę zarysować lokalną, sąsiedzką sieć instytucji kultury, uaktywnić potencjał tkwiący w możliwej ich współpracy, wymianie energii.
Poza lokalnym kontekstem, „Substancja odżywcza” jest też, na co wskazuje sama artystka, „lekką zabawą z przestrzenią widzianą przez pryzmat kontrolowanej, rygorystycznej konsumpcji”.
Projekt realizowany jest przez Jabłońską (podobnie jak inne akcje „odżywcze” artystki) w ramach szerszego cyklu działań artystycznych o tym samym tytule.

PREZENTOWANA NA WYSTAWACH

Mikroutopie codzienności
CSW Znaki Czasu, Toruń
2013
Etnografia/animacja/sztuka. Nierozpoznane wymiary rozwoju kulturalnego.
Muzeum Etnograficzne, Kraków
2013
Substancja odżywcza
Zielony Jazdów, CSW Warszawa
2013
Przegląd Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy” „Etnografia, animacja, sztuka. Z doświadczeń projektu Prolog”
Kolektyw Terenowy, Kino KC, Warszawa
2012
Parkowanie, Substancja Odżywcza
Park Oliwski, Fundacja Akuku Sztuka
2011
Inwentaryzacja Pomorskiej
Fundacja Nowa Sztuka Wet Music, Bydgoszcz
2011
Architectures of Gender: Contemporary Women's Art in Poland
Sculpture Center, Nowy Jork
2003
Substancja odżywcza
Substancja odżywcza
Koszulki z nadrukiem, Odzież z nadrukiem, Fruit of the loom, Nadruki na koszulkach, Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Tuchola, Świecie, Grudziądz, Chełmno, Chojnice Koszulka z nadrukiem, Odzież z sitodrukiem, Fruit of the loom, Nadruki na koszulce Bydgoszcz, Koszulki Toruń, T-shirt Inowrocław, Podkoszulek Włocławek, Bluza Tuchola, Odzież robocza Świecie, Spodnie Grudziądz, Kurtki Chełmno, Nadruki na koszulkach Chojnice Zacznij pracować jako opiekunka w Niemczech. Praca w Niemczech dla każdego.