• II SEZON NIEUŻYTKÓW - START

  2015-05-16
  OLSZTYN | BWA Olsztyn

  W tym roku NOC MUZEÓW w naszej Galerii zacznie się nietypowo wcześnie od spotkania na NIEUŻYTKACH SZTUKI!  BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców miasta do zabawy w uprawę przygaleryjnego ogrodu, a przy okazji do odwiedzania galerii!
  Drugi już sezon Nieużytków Sztuki startuje 16 maja o godzinie 17.00 (tuż przed Nocą Muzeów). Podczas spotkania inauguracyjnego połączonego z prezentacją katalogu Nieużytków z sezonu 2014, chętni ogrodnicy otrzymają nasiona roślin miododajnych. Na nasze wydarzenie zapraszamy nie tylko entuzjastów zieleni, ale także zainteresowanych szeroko pojętą sztuką ekologiczną, która będzie tematem rozmowy z zaproszonym przez nas gościem – dr Anną Drońską.

  Anna Drońska - ur. w 1972 roku w Olsztynie. Studia na Wydziale Kształcenia Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Dyplom pod kierunkiem prof. Stanisława Trzeszczkowskiego w 1999 r. Doktorat na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w 2006 r. Od 2006 r. pracuje w Katedrze Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jest autorką kilku wystaw indywidualnych, uczestniczką wielu zbiorowych, a także laureatką ważnych nagród. Zajmuje się malarstwem, tkaniną eksperymentalną. Spektrum jej twórczych zainteresowań obejmuje obszary związane ze sztuką ekologiczną i głęboką ekologią.

  Galeria

  KOMENTARZE