• Wysiane nasiona, kwiaty Pana Eugeniusza, fasolowa podpora i tajemnicze ogrodniczki.

  2014-08-20
  OLSZTYN | BWA Olsztyn

  Mimo, że niektórzy czują już w powietrzu jesień, to my wciąż twierdzimy uparcie, że jednak jest lato. Lato widać także na naszych Nieużytkach, na których zagościły pewne zmiany!
  Pojawiły się piękne papryki ostre i słodkie, które na razie zielenią się na gałązkach, a hodowane były na parapetach BWA od nasionka! Z Grządki Zakładowej zniknęła już sałata, a w jej miejsce posiany został groszek na jesienny zbiór i późna rzepa. Jednak nie zwyczajna rzepa a rzepa, której nazwa brzmi dumnie - Golden Ball. Jeśli rzepa się uda to będą to rzeczywiście kule z białym miąższem i skórce w kolorze złota.

  Pamiętacie historię Pana Eugeniusza, który przyniósł paczuszkę nasion, bo chciał mieć swój wkład w projekt Nieużytki Sztuki? Kwiatki mają już nabrzmiałe pączki, a jeden z nich zakwitł pięknie na amarantowo.

  Także fasola na grządce zakładowej rośnie jak szalona, ciężkie strąki wiszą na fasolowych łodygach, ale jest też jeszcze sporo kwiatów, dlatego Pani Fasola dostała nową, trochę dziwaczną podporę.

  No i ostatnia dobra wiadomość. Zaraz po naszym ostatnim spotkaniu na Niużytkach zadzwonił telefon. Kilka sympatycznych Pań chciałoby włączyć się do projektu. "Grządek na razie nie mamy, ale można posadzić coś w ziemi" - powiedziałam. Po weekendzie przyszłam do pracy, a tu niespodzianka! Tajemnicze ogrodniczki wydzieliły sobie grządkę, dosypały tam dobrej ziemi i zasadziły kwiaty, mam nadzieję, że przyjdą na następne spotkanie i się nam ujawnią.

  Wszystko rośnie i kwitnie, jesteśmy więc gotowi do pleneru w ogrodzie, który już jutro o 17.00!
  Galeria

  KOMENTARZE