• Święto Jabłka! Od Cezanne'a do Nieużytków Sztuki

  2014-08-21
  OLSZTYN | BWA Olsztyn

  Po lipcowym spotkaniu ogrodowym, BWA w Olsztynie zaprasza na kolejne wydarzenie związane z trwającym od kwietnia ogólnopolskim projektem Nieużytki Sztuki. Tym razem oprócz oczywiście naszych przygaleryjnych grządek w centrum zainteresowania znajdą się jabłka, o których będziemy rozmawiać, które będziemy jeść i które będziemy... malować.

  Jabłko pojawia się w kulturze i sztuce niemal od początku jej istnienia, jest symbolem, ale i po prostu smakowitym uroczym i dekoracyjnym elementem martwych natur. Jest także popularnym motywem w sztuce współczesnej. Najsławniejsze chyba martwe natury z jabłkami malował Paul Cezanne i właśnie jego obrazy posłużą nam za inspirację już 21.08.

  Zapraszamy wszystkich ogrodników, nowych i starych sympatyków projektu Nieużytki Sztuki, a także tych po prostu zainteresowanych sztuką na nasz jabłkowy plener, podczas którego spróbujemy swoich sił w portretowaniu jabłek, porozmawiamy o sztuce i najzwyczajniej w świecie po raz kolejny spędzimy miło czas w przygaleryjnym ogrodzie.

  Ze swojej strony zapewniamy pewną ilość przyborów artystycznych i dużą ilość jabłek, zachęcamy jednak do zabrania potraw z dodatkiem jabłek, a także farb, pędzli, ołówków, szkicowników i wszystkiego co może się przydać do stworzenia szkicowych obrazów z jabłkami, zabawnych portretów jabłek, czy poważnych martwych natur. W trakcie pleneru tworzyć będziemy także wystawę powstałych prac, które zaprezentowane zostaną na ścianie, czy płocie ogrodu.

  Zapraszamy, na NIEUŻYTKI SZTUKI, start godzina 17.00


  KOMENTARZE