• Pasta z chwasta, czyli kuchnia społeczna na NIeużytkach Sztuki

  2014-08-05
  GDAŃSK | Instytut Sztuki WYSPA

  Będzie to V spotkanie z chwastami Arii Oklis w ramach Nieużytki Sztuki i jednocześnie XV edycja Kuchni Społecznej Trójmiasto.

  Spotykamy się w niedzielę 3.08 o 14:00 przy ulicy Doki 1 / 145 B w Otwartym Ogrodzie na dziedzińcu Instytutu Sztuki Wyspa (dawne tereny Stoczni Gdańskiej).

  Pogadankę i spacer szlakiem chwastów jadalnych poprowadzi Aria Oklis, gdańska malarka, poetka, chwastolożka. Będzie okazja do zebrania chwastów – okazów do swojego zielnika. Aria uczyła się o chwastach od swojej babci, przedwojennej farmaceutki.

  W Kuchni Społecznej zasady są takie jak zwykle. Przynosimy własną potrawę z produktów pochodzenia roślinnego. Na przybyłych czekać będzie poczęstunek z chwastów przygotowany przez gospodarzy ale zachęcamy też do samodzielnych eksperymentów z pokrzywą lub koniczyną. Przepisów można szukać na stronie Nieużytków Sztuki oraz Kuchni Społecznej. Oczywiście zapraszamy także z tradycyjnymi „bezchwastowymi” daniami wegańskimi :)

  W wyjątkowych przypadkach braku potrawy prosimy o wrzucenie do puchy 15 zł. Zebrane środki przeznaczymy na Pracownię na rzecz Wszystkich Istot.

  Prosimy również, w miarę możliwości, o przyniesienie własnych talerzy i sztućców.

  Zapraszamy!!!

  KOMENTARZE